PALM KATEDRAL’İN OTANTİK HAVASI

  • 12 SHARES

Sembolik La Calatrava bölgesinde Palma de Mallorca’nın merkezinde konumlanan El Llorenç Parc De La Mar, Palma Katedrali’ne komşu oluşuyla modern mimarisine gotik bir hava katıyor. 15 Temmuz’da kapılarını açacak olan otel İspanya’nın klasik lokasyonlarına alternatif rotasyonuyla dikkat çekiyor.

Palma’nın old town bölgesinde yer alan El Llorenç Parc De La Mar, İspanya’nın eski dünyası ile Fas kültürünün bir harmanı olarak karşımıza çıkıyor. Yerel halkın Dalt Murada adını verdiği Palma’nın antik duvarları üzerine inşa edilmiş otel, adanın eski sokaklarında İspanya’nın tarihi kokusunu alırken Mayorka’nın otantik ruhunu hissetmenizi sağlayacak. Kültürlerin birbirleriyle etkileşim içeresinde olma durumu otelin iç tasarımına da yansıyor. Lobiye adım atar atmaz sizi, Santanyi taşlarından sütunlar ve Versay tarzı kabartma motif işlemeli yer döşemeleri karşılıyor.

El Llorenç Parc De La Mar’ın bünyesinde bulunan 33 odasını ise yine aynı vizyon ile Magnus Ehrland tasarladı. Otelin roofunda ise, Palma Katedrali manzaralı, Ibıza’ya komşu ve Cezayir’e uzak mesafe baz alınarak konumlanan infinity pool ve balinese şezlonglar yer alıyor. Tasarımın yanında otel, Balearik mutfağının klasik ve popüler tariflerini bir araya getirrmesiyle de gastronomik bir yolculuk sunuyor. Santi Taura, Dins Santi Taura ve Tannur olmak üzere üç farklı restoranda servis veren otel, şef Santi Taura’nın yorumu ile geleneksel ve modern tabaklar çıkarıyor. Tasarımı ve mutfağıyla iki kültürün harmanı olan El Llorenç Parc De La Mar şimdiden rezervasyonları kabul etse de otelin açılış tarihi 15 Temmuz olarak belirlendi.