BU KEZ BİR OTEL: MUJİ

  • 89 SHARES

Muji’nin ‘try before you buy’ felsefesi, markanın Çin’in Shenzhen şehrinde açtığı yeni otelinde, tasarım anlayışının konaklama konseptine dahil edildiği bir yatılı deneyime doğru evriliyor.

OTELLEȘME DEVRİ

Siz de Muji’nin bir obsesifi bile rahatsız etmesi mümkün olmayan tertipteki mağazalarının huzurlu ortamını evinize entegre etmeye çalışanlardan mısınız? Peki bu isteği bir paket halinde sunan Muji’nin Çin’de açtığı yeni otelden haberiniz var mı? Cevaplarınız ‘evet’ ve ‘hayır’ şeklinde ilerliyorsa, buyurunuz…

ÇÖZÜM İÇİN

Gerçek bir lifestyle markası olarak tanımlanabilecek Muji’nin otele dönüşme fikri, mağazanın seçkisinden dolayı, organik şekilde gelişen ve hayata geçen bir karar. Yaşam alanlarımızı minimalleştirmeye iten markanın, kendi yarattığı bir habitatın da aynı yalınlıkta olacağı aşikar.

1

Markanın felsefesini, havluların dokularından ışıklandırmanın yalınlığına kadar her detayda hissedebiliyorsunuz. İlk iki kat devasa bir Muji mağazasına adanmış. Dolayısıyla konaklama sırasında memnun kaldığınız ürünleri evinize götürmek isterseniz, check-out sonrası bu katlara kısa bir ziyarette bulunabilirsiniz. Tümüyle geri dönüştürülmüş ahşap ve klasik Çin evlerinden toplanmış sütün ve duvarlarla yaratılan Muji Hotel’de markanın logosuz ama kolayca tanınır tasarımlarının ruhu diğer katlara da yayılıyor.

2

Acıktığınızda ise otelin içindeki “Muji Diner”ı denemenizi tavsiye ediyoruz. Sağlıklı ve lokal lezzetlerden oluşan menüden seçtiğiniz lezzetleri, markanın zücaciye tasarımları ile tadabilirsiniz. Halka açık bir kütüphanesi de bulunan otelin şubeleşme durumunu merak edenler için bu ay Pekin’de, 2019’da ise Tokya’da iki yeni konaklama rotasının kapılarını açacağını belirtelim.