MODERN İGLOLARDA KUZEY IŞIKLARINI İZLEMEK

  • 10 SHARES

İki ekinoks arasında görülebilen Kuzey Işıkları için son çağrı Mart ayında Finlandiya’yı ziyaret etmek. Lapland, Rovaniemi’de bulunan Glass Resort, adından da anlaşılacağı üzere şeffaf kabinleri ile bulunduğunuz doğanın tadını tümüyle çıkarmanızı sağlıyor.

Santa Claus isimli bir köy yeryüzünde gerçekten bulunuyor. Rovaniemi’deki Glass Resort açık adres vermek gerekirse bu köyde konumlanan bir butik otel. Bölgenin yerlilerinin geleneksel kulübelerinden ilhamla yaratılan şeffaf kabinlerin temel amacı ise Kuzey Işıklarını odanızda bulunduğunuzda bile kaçırmamanız. 23 Eylül- 21 Mart arası görme şansınızın en yüksek olduğu Aurora Borealis’leri yakalamak için ideal lokasyonlardan birindeki otelde İskandinav etkisi mimaride olduğu kadar dekorasyonda da tümüyle hissediliyor.

Glass Resort, Fin saunalarını odalara taşırken, iki farklı restoranı ile tüm zamanınızı bölgeden çıkmadan keyifli bir şekilde geçirmenizi sağlıyor. Canınız kayak yapmak istediğinde ise en yakın merkez Ounasvaara yaklaşık 8 km uzaklıkta bulunuyor. Aklında farklı bir bahar tatili olanlar için lüks bir alternatif olan Glass Resort’ta şansınızın yaver gidip, Kuzey ışıklarını odanızdan izlemeniz dileğiyle.