Tatİl Anlayışınıza Camgöbeğİ Katmak

  • 205 SHARES

Medjumbe adasında heyecanlı bir günü noktalamanın en mükemmel yollarından biri de yerel bir yelkenlide gün batımını izlemek.

Mozambik’te yer alan Anantara Medjumbe Island Resort, ilk olarak 2013 senesinde Mozambik’te açılmış olan Anantara Otel’in bir devamı niteliğinde. Bu durumun sebebini anlamak ise açıkçası çok da zor değil.

05-anantara-medjumbe-island-traditional-dhow

001-anantara-medjumbe-island-loft-with-view

Resort, ülkenin kuzeyindeki 250 km’lik alan içerisinde yer alan 32 adanın en küçüklerinden biri olan Quirimbas Archipelago’da yer alıyor. Bu özelliği ile ilk bonusu alan Resort’u asıl çekici kılan ise konuşlandığı adanın UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alıyor oluşu. Peki bu coğrafyayı UNESCO’nun koruma listesi altına sokan özellikleri neler? Bunların başında tabi ki de eşsiz mercan resifleri geliyor, bölgenin denizde yaşayan canlılarının çeşitliliğine dair ipuçları veren mercan resiflerine ek olarak deniz kaplumbağaları, yunuslar, balinalar ve tropik balıkları da saymadan geçmeyelim. Dalış, şnorkelli dalış ve su sporları için mükemmel bir taban hazırlayan bu coğrafyada yer alan Anantara Medjumbe Island Resort ise sunduğu hizmetle ön plana çıkıyor. Turkuaz Hint denizi manzarası tabi ki de resort’ün sunduğu ilk özelliklerden biri. Ek olarak ise havuz kıyısı güneş loungeları, spası, mükemmel plaj barları ve doğa ile uyumlu dekorasyonunu da saymadan geçmeyelim.

02-anantara-medjumbe-island-main-lodge

08-anantara-medjumbe-island-aerial-view-of-villas

Pemba Uluslararası Havalimanından sadece 45 dk sürecek bir uçuş ile ulaşılan bölge masalsı bir konaklama sunmaya hazır.

03-anantara-medjumbe-island-lounge-with-indian-ocean-view

04-anantara-medjumbe-island-seascape

Daha fazla detay; medjumbe.anantara.com/