MEDİTATİF YOLCULUKLAR

  • 91 SHARES

Yurtdışında tatil yapmak bu yaz için hayal gibi görünse de, bu bir kitap aracılığıyla yeni wellness destinasyonları için önceden araştırma yapmaya engel değil.

Taschen yayınlarından yeni çıkan “Great Escapes Yoga. The Retreat Book, 2020 Edition”, global ölçekte ziyaret edilmesi gereken yeni wellness duraklarını içinde barındıran, Angelika Taschen’in editörlüğünü üstlendiği bir kitap. Deniz veya şehir tatili yerine, günümüzde gerçek bir arınma için tercih edilebilecek eski vey yeni yoga inzivalarını 360 sayfalık kapsamlı bir içerikte bir araya getiriyor. Kitabın metin yazarlığını ise ünlü Alman yoga hocası Kristin Rübesamen gerçekleştiriyor.

Hindistan Rishikesh’de bulunan yoganın ilk başladığı yer olarak kabul edilen Parmarth Niketan Ashram’dan Sri Lanka’da bir çay tarlasında kurulan Santani’ye farklı coğrafyaları kapsayan öneriler, Taschen’in kendisi ziyaret ettiği bir seçkiden oluştuğu için kişisel notları da içinde barındırıyor. 2021 için şimdiden bir wellness tatili ile kendini ödüllendirmek isteyenlerin şimdiden kütüphanelerine eklemelerini öneriyoruz.