MAYFAIR’İN AMERİKAN RÜYASI

  • 12 SHARES

Yakın zaman içerisinde Dover Street’te açılan Moncks of Dover Street, atası olarak nitelenebilecek restoran Automat’ın mirasını, Amerika’nın diner kültürünü Londra’nın merkezinde deneyimlemek isteyenler için yaşatıyor.

Amerika’nın diner kültürünü Londra’nın en işlek duraklarından birinde, Mayfair’da yer alan Automat’ta deneyimleyenler, Automat kapandıktan sonra ortaya çıkan boşluğu Moncks of Dover Street ile doldurabilirler. Adını, 17. Yüzyılda Mayfair’da yaşayan ve Moncks of Dover Street’in yakınlarında yer alan Clarendon House’un sahibi Sir Christopher Monck’tan alan restoran, yakın zaman önce açıldı. Automat’ın bu lokasyona miras olarak bıraktığı lezzetlere de menüsünde yer veren Moncks of Dover Street, Mayfair’da yaşayan ya da burayı ziyaret eden herkesin, günün her saatinde içeriye adım atabileceği ve farklı lezzetler deneyebileceği bir durak.

Dover Street’in ve içerisinde bulunduğu binanın mimari öğelerini iç dekorasyonuyla tamamlayan mekan, girişte misafirleri karşılayan kafeye müteakip sizi restorana doğru yönlendiriyor.