MARCHESI 1824 LONDRA ADIMI

  • 104 SHARES

İkonik Milanese Marchesi 200 yıla aşkın tarihi ile varlığını Milano’nun farklı noktalarında sürdürüyordu. 2019 yılında ise İtalya sınırlarından çıkıp 5 çayı ile Panettone’un kokularının birbirine karışacağı Londra’ya geçiş yaptı.

1824 yılında aile işletmesi ile butik şekerleme yapan Marchesi, 1900’lerin başında bünyesine kek ve kahve kokusunu da ekliyor. Neredeyse iki yüz yıldır varlığını Via Santa Maria alla Porta’da sürdüren pastane, daha sonra Milano’nun farklı lokasyonlarında konumlansa da bugüne kadar İtalya sınırları dışında çıkmamıştı. Ta ki 2019’a kadar…

Panettone kekiyle koku hafızamıza kazınan Marchesi, 1824, 2014 yılında Prada Group tarafından satın alındıktan sonra, lokal benliğini İtalya sınırlarından çıkarma kararı aldı. Aynı motta ile Londra’nın bir parçası olacak pastane Mayfair’de konumlanıyor. Connaught Oteli’nin karşısında yer alan Marchesi, Prada’dan beklenildiği üzere farklılaşan tasarımı ile karşımıza çıkıyor. Milano’daki Marchesi’lerden esinlenerek, yeşil tonlarının ağrılıkta olduğu iç tasarımı antik ahşap detay süslemelerin yanı sıra mozaik karolar ve mermer masalar eşlik ediyor. Vintage ruhundan ödün vermeden sadece ülke değiştiren Marchesi’i ziyaret etmek isterseniz adresi altta bulabilirsiniz.  

117 Mount St, Mayfair, London W1K 3LA