MADEIRA’DA SUBTROPİKAL DENEYİM

  • 16 SHARES

Atlantik Okyanusu’nun ortasında, subtropikal bahçelerin bulunduğu bir kayalıkta konumlanan 120 yıllık otel Reid’s Palace’ı bir de yeni tamamlanan renovasyonu sonrası ziyaret etmek gerek.

Madeira’yı ilginç kılan sadece Cristiano Ronaldo’nun bu adada doğması değil. Atlantik Okyanusu’nda, Portekiz’e bağlı bir takımada olmasına rağmen Fas’a daha yakın; dolayısıyla bu coğrafi durumdan kaynaklanan egzotizmi havasında da suyunda da barındırıyor. Dört hektarlık subtropikal bahçelerin ortasında konumlanan Reid’s Palace, Funchal şehrinin doğal güzelliklerinden maksimum yararı sağlayabileceğiniz, dilediğinizde otele ait özel plajda okyanus sefası yapabileceğiniz veya dağ yürüyüşlerine, botanik turlara katılabileceğiniz bir otel.

Adanın lakabı “Island of Eternal Spring” yani sizi sıcaklarla boğmamayı vaat ediyor. Burası 120 yıllık tarihinden de bekleneceği üzere, 123 oda ve 53 suite’lik bir lüks otel grubuna mensup olmanın tüm gerekliliklerini yerine getiriyor. Dört farklı restoran, otelin terasında konumlanan bir çay salonu, inanılmaz bir spa ve deniz suyundan farklı dört ayrı havuzu bulunuyor. Klasik destinasyonlardansa tıpkı bir zamanlar Winston Churchill gibi farklılık arayanlardansınız, bayram programı öncesi aklınızın bir köşesine Reid’s Palace’ı not edin deriz.

Estrada Monumental 139, 9000-098 Funchal, Madeira, Portekiz