KUZEY KUTUP DAİRESİ’NDE KONAKLAMAK

  • 105 SHARES

Niehku Mountain Villa, Kuzey Kutup Dairesi’nin 200 km kuzeyinde, İsveç ile Norveç arasındaki ulusal sınır olan Riksgränsen’de yer alıyor. Sorumuz şu: bu destinasyona gitmek için 2019’un Mart ayına kadar bekleyebilecek misiniz?

Zira bu özel konaklama merkezi, Mart ayı itibariyle kapılarını açıyor. İki maceraperest ve turizmci olan İsveçli “Jossi” Lindblom and Patrik “Strumpan” Strömsten tarafından kurulan otelin ekstrem bir coğrafyada bulunmasının nedenini aynı cümle içinde açıklamadığımızı düşünüyoruz. Kayak meraklıları için adeta bir mabed olan bu bölgede 60’dan fazla kayak pistine ulaşım sağlıyor. Riksgränsen, Abisko ve Kebnekaise bölgeleri arasındaki pistlere ise helikopter ile ulaşıp dilerseniz tecrübeli rehberler yardımıyla bölgeyi keşfedebiliyorsunuz.

Yılın geri kalanında ise Lapland’in muhteşem manzarasını izlemekten kalan sürede yapabileceğiniz aktiviteler arasında: yürüyüş, bisiklet, hiking, balık tutma ve avcılık bulunuyor. 14 özel suite’den oluşan Niehku Mountain Villa, 1902-1923 yılları arasında lokomotif deposu olarak hizmet vermiş bir binada konumlanıyor. Odaların ynaı sıra içinde restoran, bar ve bir spa’ya ev sahipliği yapan villa, İsveç ve Norveç arasında çalışan the Iron Ore Line’a ait lokomotif deposunun dairesel şekildeki temel mimarısına sadık kalıyor. Yeni yıl dileği olarak gitmeyi isteyeceğiniz türden bir destinasyon.