COCO-MAT Eco Residences Serifos

  • 42 SHARES

Sadeliği ve doğallığıyla beğeni toplayan Serifos Adasında konumlanan COCO-MAT Eco Residences, ekoloji dostu filozofiye dayanan mükemmel bir tatil vadediyor.

Serifos, Cyclades Ada Kompleksinde yer alan sakinliği ve doğallığı ile beğeni toplayan adalardan yalnızca biri. Pire limanına iki saatlik uzaklıktaki Serifos hem mükemmel Ege manzalarına ev sahipliği yaparken hem de eşsiz doğası ile pitoresk bir yaşantı sunuyor.

COCO-MAT Eco Residences Serifostr

COCO-MAT Eco Residences Serifosbb

Ege denizinin Demir Leydisi olarak anılan ada üzerinde konuşlanan COCO-MAT Eco Residence ise adanın en davetkar konaklama mekanlarından birisi. Yunan yazlarını en güzel formlarda yaşatmayı amaçlayan residence, beyaz Yunan mimarisi ve Ege denizinin enfes mavisini birleştirerek berrak bir saflık sunuyor.

COCO-MAT Eco Residences Serifosgr

19. yüzyıldan beri maden yatakları ve madenci evleri ile donatılan adada restore edilen evlerden oluşturulan COCO-MAT Eco Residence, adanın tarihini ve Yunan geleneklerini ekoloji dostu bir formda taçlandırıyor. Adaya ulaşım oldukça kolay, Piraeus limanına uğrayan feribotlar ile beş saatte gelinirken yine aynı yoldan geçen speedboard’larla yaklaşık iki-iki buçuk saat içinde limanda olunuyor.

IMG_6023-1024x682-1024x682

COCO-MAT Eco Residences Serifos

Sonrasında ise COCO-MAT’ın konforlu ve alabildiğine deniz manzaralı lokasyonu sizi karşılıyor.
Madenci evlerinin restorasyonu ve dekorasyonun arkasında ise Mimar George Zafiriou’nun imzası yer alıyor. Otantik Cyclade mimarisine tamamen bağlı kalan binaların yapımında ve iç tasarımında kullanılan detaylarda ekoloji dostu bir tutum izlenerek işletmenin filozofisine de bağlı kalınıyor.

IMG_6090-1024x682-1024x682

serifosecocomat-sfi

Tamamen doğal materyaller kullanılarak geliştirilen binalar ve iç dekorasyon objeleri de ziyaretçilerin huzurlu bir ortamda konakladıkları hissiyatını pekiştiriyor.

Daha fazlası; serifos.coco-mat-hotels.com