Kapalı Yüzme Havuzu Konseptlerİ

  • 6 SHARES

Kış mevsiminin gelişiyle açıkhava aktiviteleri yerini kapalı mekan aktivitelerine bıraktı, kapalı havuzlar da bu oyun olanlarının başında geliyor.

Yaz ve bahar aylarında doğa bize yapılabilecek aktiviteler konusunda daha çok imkan sunuyor. Özellikle yaz aylarında deniz ve havuzlar yüzme severlerin göz bebeği. Soğuk havalarla birlikte açıkhava aktiviteleri yerini kapalı mekan aktivitelerine bırakmaya başlıyor. Bu durumda suya temas etmeyi ve yüzmeyi sevenlerin en mantıklı seçeneği ise kapalı havuzlar oluyor. Dünyanın en iyi hotelleri de bu trendden uzak kalmayarak kapalı havuzlar konusunda derin bir ihtişam yarışına giriyor. Güzel atmosferleriyle ilginizi çekecek, billur sularıyla yüzme isteğinizi artıracak havuzları derledik.

Tambo del Inka, a Luxury Collection Resort, Urubamba, Peru

Urubamba’nın mükemmel manzarasına bakan kapalı havuz, komple camekan mimarisiyle geceleri de yıldızlar altında yüzmenize imkan sağlıyor.

www.tambodelinkaresortview.com/

11

Umaaid Bhawan Palace Jodhpur, Johdpur, Hindistan

Umaid Bhawan Palace’ın Hindistan geleneklerine göre dekore edilmiş kapalı havuzunda zen etkisini sonuna kadar hissedeceksiniz.

www.tajhotels.com/

12

Grand Hotel Kronenhof, Pontresina, İsviçre

Pontresina kırsalında kayak keyfinizden sonra karın yağışını izlerken rahatlamak güzel olmaz mıydı? Grand Hotel Kronenhof size bunu minimalist bir tasarım eşliğinde sunmaya hazır.

www.kronenhof.com/

13

The Langham, Sidney, New South Wales, Avustralya

Mükemmel dekorasyonu ile lüks hotel çıtasını bir üst seviyeye yükselten Langham, kapalı havuzunda da standardı yüksek tutanlardan. Kapalı havuzun tavanında bulunan gökyüzü konsepti havuz içine de yansıyarak sizi galaksinin göbeğinde gibi hissettirecek.

www.langhamhotels.com/en/the-langham/sydney/

14

Shangri-La Hotel Paris, Fransa

Kış tatilleri için Paris her zaman mükemmel bir seçenek. Paris seyahatinizde Shangri-La’da konaklamaksa bu seçeneği daha da görkemli bir hale getirecek. Hotel’in kapalı havuzunda fransız kültürünün tüm zarif detaylarını, 18. yüzyıl esintileri ile harmanlanmış olarak bulacaksınız.

www.shangri-la.com/paris/shangrila/

15

St. Regis Lhasa Resort, Lhasa, Çin

St. Regis Lhasa’nın lüks havuzu tapınakları andıran dekorasyonu ile huzur dolmanıza yardımcı olacak.

www.starwoodhotels.com/

16

Altira Hotel, Macau, China

Macau’nun merkezinde yer alan Altira Hotel’in mükemmel şehir manzarasını sadece odanızda değil görkemli kapalı havuzunda da izleyebilirsiniz. Sade ve gösterişli tasarımıyla dikkat çeken havuzun yanında Spa merkezinden de yararlanabilirsiniz.

www.altiramacau.com/

17

Four Seasons Hotel Shangai, Pudong, Şangay, Çin

Bir şehir manzaralı konsept de Four Seasons’ta sunuluyor. 18 metrelik lüks havuzda şehir manzarası “sonsuzluk” konseptli tasarım ile sunuluyor.

www.fourseasons.com/pudong/

18