HOTEL JUVET ŞUBAT SONU AÇILIYOR

  • 143 SHARES

Filmlerin çekildikleri mekanların asıl kullanım amaçları sizi bazen şaşırtabilir, fakat Juvet’in dikkat çeken yönü bu değil.

Ex-Machina’dan aklınızda kalan ilk şey Alicia Vikander ve kusursuz oyunculuğu olabilir, hatta senaryo size post-apokaliptik bir geleceğin huzursuz eden yönlerini bile göstermiş olabilir. Fakat kabul etmemiz gereken bir şey varsa o da çekimlerin yapıldığı mekanın çekici bir atmosferi olduğudur.

Ex Machina’nın çekimlerinin yapıldığı Hotel Juvet Norveç’te yer alıyor, kelime anlamı ‘geçit’ olan Juvet bir süredir Avrupa seyahatlerini planlayan isimlerin booklist’lerindeki vazgeçilmez adreslerinden, ancak bilinmesi gereken bir şey var, o da otelin butik konseptle ve sadece yedi odayla hizmet verdiği. Her biri farklı manzaralara sahip odalar merkez binaya sonradan eklenerek oluşturulmuş ve farklı atmosferler sunması için tasarlanmış. Dizaynı Jensen & Skodvin tarafından yapılan mekanlar küre şeklindeki formlarıyla korumacı bir imaj yaratırken geniş perspektifleri sebebiyle de doğal hayatın her bir karesini sunmakla yükümlü. Daha minimal tasarımla ayrı bir bölgede konumlanan özel iki odası (ya da Hotel Juvet tabiriyle Birdhouse’u) spa merkezi, dağ kabineti ve özel gruplar için düşünülen çiftlik eviyle Juvet kendi içinde küçük fakat elegan bir yapıda. Lüks konsepti dışa vuran bir yer değil, daha çok doğanın içinde var olma peşinde olan zarif ve minimal bir adres.
www.juvet.com

hotel-juvet

_MG_3563