FRANKFURT’TA 50’LER ESTETİĞİNİ MODERNİZE ETMEK

  • 11 SHARES

1900’lü yıllarında başında inşa edilen bir yapı, Almanya’nın önde gelen otel zincirlerinden Althoff Hotels ile bir araya gelince, orta yolu bulmak çok zor olmuyor. Sonuç, 50’li yıllara doğru bir zaman yolculuğuna işaret ediyor.

Althoff Collection ve Urban Loft otellerinin çatısını oluşturan Althoff Hotels, bünyesinde yer alan bir diğer otel zinciri Ameron’un en yeni durağını Frankfurt’ta açıyor. Almanya menşeili otel zinciri, Frankfurt’un tarihi dokusuna saygıda kusur etmeden, kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz, modernist bir tasarım anlayışını 50’li yılların estetik bakış açısıyla yorumluyor.

133 odalı, lüks algınızı perçinleyecek bir butik otel haline getirilen yapı, aslında 1906 yılında inşası tamamlanmış bir bina. İç dekorasyon, otelin kusursuzluğunun altını çizmek için yeniden tasarlanıyor ve ortaya 50’li yılların tasarım dilini konuşan bir kurgu çıkıyor. Tam da bu yüzden Ameron Neckarvillen Boutique, sıradan bir otelden ziyade, kendinizi evinizde hissedeceğiniz bir atmosfer sunuyor.

Her ne kadar otel şu an için kapılarını açmış olsa da, bazı odalar hala hazırlık aşamasında. Örneğin, Danimarkalı sanatçı Benedikte Bjerre tarafından tasarlanan oda, henüz kullanıma kapalı, ama şimdiden merak uyandırıyor. Otelin giriş katında yer alan restoran “Le Petit Royal Frankfurt”, Fransız bistro kültürünü, Berlin’de ün salan Le Petit Royal adlı restoranın yorumuyla bir araya getiriyor. Japon ve Fransız mutfağına odaklanan restoran, bu gastronomik karışımı Berlin usulü bir formatta servis ediyor. Ameron Neckarvillen Boutique, Frankfurt’u ziyaret etmeyi planlayanların ajandasında yer edinmeyi hak eder türden.