Endülüs ESİNTİLERİ ve Mercer’İn İspanyol Rüyası

  • 201 SHARES

Endülüs usulü bir avludan geçerek ulaşılan Mercer, Seville, gizemli dünyasında modern-geleneksel unsurlara bir arada yer veriyor.

Barselona’da başarılı bir başlangıç yaptıktan sonra yoluna farklı şehirlerde devam etme niyetinde olan Mercer Otel Grubu, ikinci butik otellerini Sevilla’da açıyor.
Sakin bir İspanyol sokağında yer alan ve bir asilzadenin evi olan Casa Palacio Castelar 19. yüzyıldan kalma , Cruz y Ortiz Arquitectos tarafından iç mimar Amanda Molina’nın da desteği ile çağdaş ve modern bir yaşam alanına dönüştürülüyor.
Binanın her bir farklı bölümü ise görsel şölenler ile donatılıyor. Endülüs usulü orta avlunun etrafını yüksek tavanlı lobi ve restoran çevreliyor. Etrafı saran ihtişamlı kapılar ve güzelce restore edilmiş sarmal mermer merdivenler, modern avizeler ve görkemli cam üstü kanopiler ile tamalanıyor.

mercer-seville-3

mercer-seville-5

mercer-seville-6

Tüm bu eski dünya detayları altın, yosun yeşili, mandalina turuncusu tonları ile birleşerek katalan efsanesi Agustin Puig’i eserleri ve Cassina – Poltrona Frau mobilyaları ile dramatik bir ihtişama yer veriyor.
12 odaklı butik otelin odaları da ziyaretçilere çağdaş ama geleneksel bir İspanyol esintisi yaşatmayı hedefliyor. Otelin çatı katında yer alan paslanmaz çelik havuz ayrı bir çekici detay olarak sunuluyor.
Sevilla’nın merkezinde yer alan Otel, şehrin simgesel yapıları Torre del Oro, La Giralda ve Real Alcazar’a olan yakınlığı nedeniyle de ayrıca ilgi çekiyor.