EKSPERİMENTAL BİR CHALET DENEYİMİ

  • 46 SHARES

Experimental Group bünyesindekiler, şehir otellerinden sıkılıp biraz temiz dağ havası teneffüs etmek istemiş olmalılar ki, mantar dünya haritası panolarında en yeni raptiyeyi İsviçre Verbier’e batırmışlar.

Kış güneşi ve geniş pistleri ile Quatre Vallées’nin en çok tercih edilen istasyonlarından biri olan Verbier’de konumlanan otelin klasik konaklama, yemeiçme, spa bilgilerinden de bahsederiz ama sahiplerinden sözü açmanın daha enteresan bir girişi yaratacağı kesin. Experimental Group, 2007’de tabela kullanmama furyasını ilk kez Paris’te açtıkları bir kokteyl bar ile deneyimleyen üç arkadaş. Başarıları perçinlendikçe kokteyl bardan, restorancılığa ordan da otelciliğe evrilen bir grafikle işletme portföylerini genişlettiler.

Altında yenilenen Farm Club ile, bölgede en çok ‘devralınası’ otellerden Hôtel Nevaï’yi Experimental Chalet’ye çeviren üçlü, mutfakta nam salmış parizyen restoran Frenchie’nin şefi Greg Marchand’dan, spa’da Biologie Recherce’den ve dekorasyon konusunda ise kendi içgüdülerinden yardım almayı seçmişler. Route de Verbier Station 55, 1936 Bagnes, İsviçre