EGZOTİK KEŞFE BİR ADIM

  • 1 SHARES

Meksika’nın yerel kültürü ve tarihinden ilhamla tasarlanan Escondido Oaxaca, modernite ile geleneksellik kavramlarını tek bir çatı altında toplayarak seyahat planlarınıza alternatif sunuyor.

Seyahat planlarınızı oluştururken nelere dikkat ediyorsunuz? Ziyaret edeceğiniz yerin konumu, iklim şartları, kültürel geçmişi ve sıralayabileceğimiz birçok nokta kafamızın içerisinde önem sırasınagöre dizilmeye başlıyor. Her mevsim farklı destinasyonların ilgimizi çektiği gerçeğini kabul ederek, ilkbahara geçmeye hazırlandığımız şu günlerde, tatil planlarınıza ekleyebileceğiniz Meksika’daki Escondido Oaxaca alternatifini inceliyoruz.

UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Meksika’daki Oaxaca, ülkenin tarihini ve kültürünü bir araya getirirken şehri modern duruşundan da ilham alıyor. 19. yüzyıldan kalma bir evin restorasyonu ile karşımıza çıkan otel, 12 odasıyla butik otel prensipleri ile şekilleniyor. Lucia Corredor, Cecilia Tena ve Carlos Couturier Meksika’nın yerel zanaatkarlarına ve kültürüne değinerek iç mimarisini oluşturmakta. Yıllardır ayakta kalmayı başaran binanın geçmişi baz alınarak orijinal estetiği korunacak şekilde yeniden Alberto Kalack tarafından restore ediliyor. Butik otel anlayışını odalarına da entegre eden Escondido Oaxaca, Meksika tatillerine farklı bir alternatif sunuyor.