Dubai’ye Versace Dokunuşu

  • 29 SHARES

Mükemmel manzarası, neoklasik binası ve göz alıcı dekorasyonu ile Dubai’nin yeni ilgi odağı; Palazzo Versace…

‘İyi şeyler, beklemeyi bilenlerin başına gelir’ mottosunu Palazzo Versace için kullanmak oldukça yerinde olacaktır. 2000 senesinde Avustralya Gold Coast’ta açılan İtalyan moda dehasının Oteli uzun yıllar sonunda Birleşik Arap Emirliklerine de taşındı.

palazzo-versace-dubai-1

palazzo-versace-dubai-4

Neoklasik bir çağrışım uyandıran binası ile Dubai’nin en beğenilen otelleri listesine kısa sürede dahil olacak işletmede 215 oda ve 169 rezidans yer alıyor.
Şehrin duru ama bir o kadar da fütürist siluetine destek veren otel, dış mekan tasarımında yakaladığı ihtişamı iç dekorasyonunda da sürdürmeye devam ediyor. Versace’nin muhteşem eşarp tasarımlarından esinlenen yer karolarından -İtalyan mozaik ustası Fantani imzasıyla- duvar detaylarına kadar her bir dekorasyon elementinde ince işçilik ve sanatçılık yer alıyor.

palazzo-versace-dubai-2

Tasarım objelerinde sadece İtalyan ailenin izleri değil Arap geleneklerinde çokça yer alan Arap atları ve tavus kuşu figürlerine de değiniliyor. Tüm bunlara ek olarak otelde sunulan sosyal aktiviteler ile de (özel dekorasyonlu havuzlar, restoranlar, jazz bar ve kids club) ziyaretçilerin lüks eşliğinde hoş bir deneyim geçirmesi hedefleniyor. palazzoversace.ae