DÖNÜŞÜM TRENDİ

  • 179 SHARES

Eski bir postanede konaklayacağınız aklınıza gelir miydi bilinmez ancak Paris’teki Hôtel Madame Rêve ile bu ihtimali düşünebilirsiniz.

Sayısız kere ziyaret ettiğimiz lokasyonların mütemadiyen farklı başlıklarda kendilerini yenilemeleri rotamızı yeniden o konuma çevirmemize sebep oluyor. Bir önceki cümlemize verebileceğimi referansların başında ise Paris geliyor. Kült müzelerin sabit kaldığı, galerileri listelerinin uzadığı ve tabii ki gastronominin her dalındaki yenilikçi üslubuyla Paris’i yeniden ziyaret etmeniz için bir neden daha var, Hôtel Madame Rêve.

1888’de Fransa’nın en büyük postanesi olarak tamamlanan bina, 130 yılı aşkın bir sürenin sonunda karşımıza otel olarak çıkıyor. İçerisinde bulunan iki restoranı ile yapının iç dekorasyonu Fransız tasarımcı Andrée Putman’ın altın ve tasarım eşleştirmesinden ilham alıyor. Olivier Masmonteil, Jacques Villeglé, Rue Étienne Marcel gibi sanatçıların eserleri ile yapıyı bir sergi alanına dönüştüren Hôtel Madame Rêve, seyahat ve tasarımı ortak paydada deneyimlemek isteyenler için bir seçenek.