BRUNECK’TEKİ GÖKYÜZÜ RESTORANI

  • 93 SHARES

Alplerin ve Dolometies dağlarının ortasında, neredeyse onlar kadar etkileyici olan gökyüzü restoranı AlpiNN, tasarım, gastronomi ve seyahat başlıklarının hepsinin İtalya’nın Güney Tirol bölgesinde kapsama alanına dahil ediyor.

Birbiriyle kıyasıya mücadele eden gökdelenlerin rooftop’larındaki restoranlarda hepimiz mutlaka yemek yemişizdir. Şehrin panoramik görüntüsü, gece ışıldayan binalar ve daha tasvir edebileceğimiz nice manzaralar. Gökdelenlerdeki klişe restoranlardan farklılaşma amacı ile yeni açılan AlpiNN ise bir önceki cümlede sıraladıklarımızdan daha fazlasını vadediyor.

İtalya’nın kuzeyindeki özerk bölge Güney Tirol’da deniz seviyesinden 2275 metre yüksekte bulunan AlpiNN, doğa turlarının yanında kayak tatilleri için de son zamanların dikkat çeken yerlerinden olan Bruneck’te yer alıyor. Restoran, Alpler ve Dolomites dağlarının 180 derecelik panoraması ile benzerlerinden farklılaşmakta. Mc2 Arcihects tarafından tasarlanan binanın dekorasyonunu da Martino Gamper üstleniyor. Manzaranın tadını tam anlamıyla çıkarmanız için bina dağları baz alarak ve yansımaları en aza indirecek şekilde tasarlanmış bulunuyor. Sade olmasının yanında bir o kadar da görkemli olan restoranın mutfağı Marco Perez’e emanet ediliyor. Norbert Niederkofler ve Paolo Ferretti’nin Alpler’den ilham alan menüsü, AlpiNN’i diğer mutfaklardan farklı kılan özellikler arasında. Kendinizi dağ evinde hissetmeniz için özel olarak düşünülen bu oturma odasını andıran restoran, Haziran’da tekrar açılacak. Bölgeyi ziyaret etmeyi düşünenlerin not almasında fayda var.