BİR SAO PAULO KLASİĞİ

  • 66 SHARES

1940’lardan kalma bir gökdelenin 21. katındayız. Hans Wegner tasarımı koltuklara kurularak, Sao Paulo manzarasını şehirde kült mertebesine 15 senede ulaşmayı başarmış Hotel Fasano’nun havuzundan izliyoruz.

Sao Paulo’nun Jardim Europa muhitinde bulunan Hotel Fasano, 15 yıllık bir tarihe sahip olsa da şehirdeki diğer tarihi oteller ile aynı hissiyata sahip. Bunu 40’lı yıllardan kalma tuğla binasına ve Marcio Kogan, Isay Weinfeld ortaklığındaki “mid-century” Avrupai mimarisine borçlu. Ve tabii ki hizmet anlayışının da 100 yıllık bir aile şirketi olmanın getirdiği değerlerle oluşturulmasının bunda payı büyük. Ailenin dördüncü jenerasyonuna mensup Rogério Fasano’nun bir restoratör olması, tarihi binanın otele transformasyonunda önemli bir rol oynamakta. Bu minvalde otelin her köşesinde karşınıza çıkan tasarım mobilyalar, antika şömineler ve el dokuması halılar şehri keşfetmekten sizi alıkoyacak bir atmosfer yaratıyor.

İki farklı restoranı ve ödüllü barı sadece oteli popüler kılan bir detay değil; şehrin en sevilen gastronomi destinasyonları da burası. Restaurante Fasano, uzun süreden beri “Brezilya’nın en iyi İtalyan restoranı” unvanını korumakta. Piano barı ise Caetano Veloso ve Bebel Gilberto gibi caz ve bossa-nova sanatçılarının performans sergiledikleri bir durak. Ama bize sorarsanız oteli en özel kılan bölüm, 21. katta konumlanan havuz. Bayram tatilini burada geçirme hayalleri kuruyoruz…

Rua Vittório Fasano, 88 – Cerqueira César – 01414-020 São Paulo, SP Brezilya