BHUTAN’A 2019 REZERVASYONU

  • 69 SHARES

Egzotik tatil anlayışını Uzak Doğu’da bulunan adalardan ana karaya çekmek isteyen Six Senses’ın bu coğrafyadaki yeni çıkarımı Bhutan Krallığında bulunuyor. 2019 yılında açılacak olan otel için ön bilgilendirmeyi şimdiden yapma taraftarıyız.

Adının Türkçe anlamı “Barışçıl Ejderhanın Ülkesi” olan bir ülke Bhutan. Dolayısıyla Six Senses’ın misafirperverlik anlayışının sadece otel sınırları içinde kısıtlanmadığı bir coğrafyadan bahsediyoruz. Nüfusu 1 milyon’u geçmese de flora ve fauna zenginliği ile bu açığı belki de en güzel şekilde kapatan bu krallık, kuzeyinde Tibet güney ve doğusunda ise Hindistan ile çevreleniyor. Bütün bunların yanında Himalaya Dağları’nın en yüksek noktasında kurulmuş olması Six Senses’in en yeni otel lokasyonu olarak Bhutan’ı belirlemesinin en temel sebeplerinden. Üstteki fotoğrafa baktığınızda ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız zira bu manzaranın sözel bir izahı aynı derecede etkili olmayacaktır.

Ülkenin kurulduğu 5 vadiden de farklı komşularını gören Bhutan’daki yeni Six Senses için rezervasyon yaptırabileceğiniz en yakın tarih ise Şubat 2019 Thimphu, Punakha ve Paro’daki lodge’lar Şubat ve Mart ayında açılırken, Gangtey ve Bumthang’daki lokasyonların ise Mayıs itibariyle hizmet vermesi bekleniyor. Suite ve villalardan oluşan otel odaları şehrin manzarasını optimize eden sürreal manzaralara sahip. Ülke için ideal seayaht zamanının Mart-Nisan ve Eylül-Kasım arası olduğunu ekleyip en kısa zamanda otelin sitesinden rezervasyonunuzu ayarlamanızı tavsiye ediyoruz.