ANDORRA’NIN SEYAHAT ANLAYIŞI

  • 99 SHARES

Avrupa’nın kış turizmine alternatif üreten Andorra’nın doğasından sonuna kadar yararlanan L’Ovella Negra Mountain Lodge, tasarımı, mutfağı ve outdoor aktiveteleriyle dağ evi konseptine uyum sağlıyor.

Fransa ve İspanya’nın arasında kalan Andorra her ne kadar alışveriş için tercih edilen ülkelerden olsa da son zamanların trend seyahat noktalarından biri. Avrupa’nın en küçük ülkelerinden Andorra, birçok alanda negatif olarak etkilendiği coğrafi konumunu avantaja çevirmiş durumda. Dağlık bir konumda olduğundan kar yağışını oldukça fazla alan ülke, Avrupa’nın kış turizmine her geçen gün katkıda bulunuyor. Sadece kayak pistleriyle değil aynı zamanda dağ evlerini andıran tasarım otelleriyle de kendine bir çizgi belirleyen Andorra, kış tatilleri için alternatif sunuyor. 

Andorra dağlarında ziyaret edilmesi gereken lokasyonlardan biri de L’Ovella Negra Mountain Lodge. Yüksek rakımda konumlandığından dolayı kimi zaman ulaşımın sadece özel kar arabalarıyla yapıldığı bu otel, taş duvarları ve koyu ahşap kalıplı tasarımıyla bir dağ evi konsepti yaratıyor. Prisca Llagostera ve Aminda Saludes tarafından dekore edilen L’Ovella Negra Mountain Lodge’un ahşap ve eski zeminleri, pirinç şamdanlardan kadife kanepelere uzanan dekorasyonuyla, farklı dokuların birbiriyle olan uyumuna dikkat çekiyor. Bununla birlikte otelin en can alıcı bölümlerinden biri de dinlenme alanında bulunan asılı bacasına eşlik eden pastoral ve rustik hava oluyor. Otelin mutfağında ise daha önce Nerua Guggenheim Bilbao’da çalışan yerel şef Sergi Simó ve Compartir Restaurant’ından Martin Urrutia’nın birlikte yarattıkları dağ mutfağı menüsü çıkıyor. Otel aynı zamanda kış aylarında yürüyüş, kayak, balık tutma ve mantar arama gibi etkinliklerle outdoor aktivitelerine de yer veriyor.