Utah Çölünde

  • 129 SHARES

Amangiri, Colorado platosunun engin arazisinde Utah Çölü ile birlikte diğer her şeyden izole bir deneyim vadediyor.

Colorado platosu yüksek geniş arazileri ile engin platolara ev sahipliği yapan bölgelerden biri. Arizona, Utah, Colorado ve New Mexico’nun doğru açılarla kesiştiği coğrafik bölümde kalan bölgede farklı bir coğrafya bulunuyor. Alışılmışın dışına çıkan aşınmış kaya formlarıyla 180 milyon yıllık bir geçmişe sahip olan Colorado platosu mükemmel konumu sebebiyle mükemmel bir peyzaj ve tabiat barındırıyor.

Çöl manzaralı suitlerin dış görünümü

Çöl manzaralı suitlerin dış görünümü

Ferrata

Ferrata tırmanışı

Amangiri Resort da işte tam bu mükemmel tabiatın içinde yer alıyor. Singapur tabanlı Aman Resor’larına bağlı olarak açılan işletme Resort konseptine alışılmadık bir bakış açısı getiriyor. “Huzur dolu dağ” anlamına gelen Amangiri kelimesi de bu harikulade işletmeye özel olarak seçiliyor.

Amangiri'nin kaya kenarına inşa edilmiş yüzme havuzu

Amangiri’nin kaya kenarına inşa edilmiş yüzme havuzu

Hiking-Trail-3_Hiker

Bu tarihi şaşaanın ve görkemli doğanın ortasında yer alan otel aynı zamanda çağdaş bir lüks anlayışını da kimliğinde barındırıyor. Zihinlerdeki resort konsepti ve tasarım bakış açısını yeniden şekillendiren hotel, aynı zamanda 21. yy “lüks” seyahat anlayışını da farklı bir boyuta taşıyor. Civarda bulunan Glen Canyon Dam (30 dakikalık mesafede) ve Powell gölü (3-4 saatlik mesafede) ile farklı lokasyonları da ziyaret etme imkanı sunan otel, jeolojik bir deneyim arayanlar için gerçek bir adres.

Otel ve resort yerleşiminde de her bir detay incelikli olarak seçiliyor. Bu detaylara odalarda kullanılan ahşap, rafya (palmiye), deri materyalleri de dahil. Girijaala ve Amangiri Suitleri de kusursuz bir çöl manzarası ile baş başa kalmanıza imkan sağlıyor. Konfor ve dinginliği eş zamanlı olarak sunan otel, farklı maceralara atılmak istemeniz durumunu da göz önüne almış. Sıcak hava balonu ile gezinti, helikopter uçuşu, binicilik, dağcı ve tırmanıcılar için rehberli turlar bu opsiyonların bazıları.

Girijaala Suit'in dış görünümü sade ama görkemli

Girijaala Suit’in dış görünümü sade ama görkemli

Amangiri Suit'in yalın dekorasyonu çöl manzarası ile uyum yakalar nitelikte.

Amangiri Suit’in yalın dekorasyonu çöl manzarası ile uyum yakalar nitelikte.

amangiri_24_giri-suite_desert-lounge-3-carousel-1028x460

Hem de doğa hem de otelin eşsiz dekorasyon ve mimari kodları görsel anlamda mükemmel manzaralar yakalamanıza imkan sağlıyor hem de bunu şaşılası bir sadelik eşliğinde yakalıyor.

Otel'in fitness salonu ayrı bir binada yer alıyor.

Otel’in fitness salonu ayrı bir binada yer alıyor.