2.500 METREDE YÜKSEK TEKNOLOJİ DURAĞI

  • 103 SHARES

Deneyim, tüketim, müşteri memnuniyeti ve teknoloji denkleminde, İsviçre menşeli marka On’un ayak izlerini takip ederseniz, kendinizi İsviçre’nin Engadine vadisinde, 2.500 metre yükseklikte bir kulübede bulabilirsiniz.

Yaptığımız her tüketimin, aldığımız her hizmetin birer deneyim halini alması artık bizi şaşırtmıyor. Özellikle lüks segmentinde konuşlanan markaların alışveriş rutinini, sıra dışı deneyimlere entegre ettiği, bu sayede satın aldığınız hizmet ya da ürünü bir nevi deneme sürüşüne çıkarttığınız bu süreçte, bakış açınızı biraz geniş tutmanız salık veriliyor. Çünkü, amiyane tabiriyle aklınıza gelebilecek her şey, bu pazarlama stratejisi doğrultusunda bir tecrübeye dönüşüyor.

Bundan yaklaşık 9 yıl önce, eski atletlerden Caspar Coppetti, Olivier Bernhard ve David Allemann, en büyük tutkuları olan koşuyu, hakkını vererek yerine getirmek amacıyla On adındaki markalarını kuruyorlar. Amaçları çocukluklarından beri koşuya çıktıkları İsviçre Alpleri’nde aradıkları rahata erişebilmek. Haliyle odak noktaları ayakkabılarda. On, geliştirdiği ve patentini aldığı yüksek teknolojik materyallerle, koşu ayakkabılarında bir çığır açıyor. Yakın zaman içerisinde tanıttığı yeni ayakkabısı ise On’un medarı iftiharı olabilecek bir tasarım. CloudRock Waterproof adındaki bu inovatif model, zorlu şartlarda gerçekleşen tırmanışlar, koşular ve yürüyüşler için ideal konforu sunuyor. Markanın kurucuları ise, bu ayakkabıyı alacak potansiyel müşterinin ruh halini irdeleyerek, tasarımın deneme sürüş noktası olarak İsviçre’nin Engadine vadisini belirliyor. Vadi üzerinde 2.500 metre yükseklikte kurulan, tamamıyla güneş enerjisiyle kendini çekip çeviren küçük bir kulübe, tanıtılan yeni ayakkabının nasıl bir ortamda deneyimlenebileceğini gözler önüne seriyor. Bu evi nasıl deneyimleyebileceğinizle ilgili detaylı bilgi, markanın web sitesinde yer alıyor.