1940’lardan İlham Alan Modernİst Casa Fayette

  • 287 SHARES

Guadalajara’nın tarihi bölgesi Lafayette’te yer alan Casa Fayette, 1940’lardan kalma bir malikanenin modernist tasarımlarla zenginleşmiş formlarını sunuyor.

Grupo Habita – tasarımsal kodları mekanlara en uygun şekillerde aktaran başarılı Meksika tasarım firmalarından birisi. Tanıttıkları son projelerinden birisi ise mükemmel dekorasyonu ile yüksek ilgi toplayan Casa Fayette. Guadalajara’da yer alan hotel, şehrin çağdaş sanattan beslenen yüzünü en misafirperver şekillerde sunmayı amaçlıyor.

11_CASA-FAYETTE-GUADALAJARA-1400x918

casa-fayette-06

Hotel, şehrin en tarihi bölgelerinden biri olan Lafayette bölgesinde konuşlanıyor. 1940’lı yıllardan kalma bir malikanenin yenilenmesi ve dekore edilmesi ile tekrar ziyaretçilere kapıları açılan hotel, başarılı mimar ve tasarımcıların desteğini de arkasını alıyor. Bu isimler arasında ise Estudio 5 ve Dimore Studio yer alıyor. Hotelde kullanılan tasarımlar Guadalajaralı mimar Luis Barragán’a da saygı duruşunda bulunur nitelikte.

08_CASA-FAYETTE-GUADALAJARA-1400x934

02_CASA-FAYETTE-GUADALAJARA-934x1400

01_CASA-FAYETTE-GUADALAJARA-932x1400

Minimal ve modernist duruşlarıyla hotele adım atıldığı anda farklı bir atmosfere girildiğini hissettiren iç dekorasyonda her şey ayrı ve özel düşünülmüş. Pastel tonlardaki duvarlara eşlik eden renkli camlar, kadife mobilya kaplamaları ve ahşap objeler de dahil.

casa-fayette-05

24_CASA-FAYETTE-GUADALAJARA-1400x933

Dekorasyonu ile görsel bir huzur yakalayan Hotel, diğer hizmetleriyle de ayrıca beğeni topluyor. Buna Hotel içerisinde yer alan Chef Trevor La Presle tarafından yönetilen restoran, spa merkezi ve bar da dahil.
casafayette.com