18. YÜZYILDAN KALMA BİR MİSAFİRHANEDE KONAKLAMAK

  • 24 SHARES

İspanya’nın Ekstremedura bölgesinde konumlanan La Hermandad de Villalba, 18. yüzyıldan kalma bir yapıda konumlanan butik bir aile işletmesi.Lucas y Hernández-Gil tasarım stüdyosu tarafından renove edilen yapı tatil hayallerimizi süslüyor.

Ekstremedura, İspanya’nın batısında portekiz ile sınır olan özerk bir bölge. Üstte görmüş olduğunuz yapı ise Tierra de Barros’un merkezinde konumlanan 18. yüzyıldan kalma bir yapı. Bir ale işletmesi olan La Hermandad de Villalba’yı tatil yapmak istediğimiz destinasyonların başına çeken neden ise İspanyol tasarım stüdyosu Lucas y Hernández-Gil tarafından renove edilmiş olması.

Tümüyle orijinal yapıyı ve bahçedeki peyzajı korumaya yönelik olan bu renovasyonda, misafirhanenin zamanla kaybettiği özellikleri tekrar canlandırılmaya çalışılırken, bölgede baskın olan renk paleti göz önünde bulundurularak bir yenilenmeye gidilmiş. Misafirhanenin rustik tarzına, yerli çömlekçilerin zemindeki kil kiremitleri tümüyle yenilemesi ile sadık kalınırken, kırmızı renkleri ile şehir ile olan bağı korunmuş. Tierra Barros’u özel kılan üzüm bağlarındaki kapıların monte edilmesi ile La Hermandad de Villalba’dan hiç dışarı çıkmadan İspanya’nın hangi bölgesinde olduğunuzu anlayabilmeniz mümkün kılınıyor.

Fotoğraf kredisi: José Hevia