YENİLİKÇİ FORMÜLASYON TASARIMI

  • 101 SHARES

Her sene haziran ayında gerçekleşen Miami Design, birçok tasarımcının koleksiyonlarını ilk defa sunduğu yaratıcı platformlar arasında. Bu sene ise Michael Young ilk kez MY Koleksiyonunu etkinlikte tanıtacak.

Tasarımın küresel fuarlarından biri olan Design Miami 11-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Ünlü galerilerin 20. ve 21. yüzyıla ait tasarım mobilya, aydınlatma ve çeşitli objelerin sergilenmesinin yanı sıra mimari, tasarım, sanat ve moda dünyasının iş birliği içeresinde oldukları projeler de sunulacak. Design Miami bu misyonunun yanı sıra yıldan yıla zenginleştirdiği seçkisi sayesinde modern ve çağdaş tasarım meraklılarına alternatif bir destinasyon sunuyor.

Bu sene ise Beijing ve Los Angeles bazlı tasarım stüdyosu Gallery ALL, Micheal Young tarafında tasarlanan MY koleksiyonunu ilk kez Design Miami’de sunacak. Koleksiyon sandalye, farklı geometrik şekillerden oluşan sehpalar, yazı masası, raf ve şezlongdan oluşuyor. MY koleksiyon çalışmaları, paslanmaz çelik üzerine beyaz emaye yüzeylerle kaplanarak tasarlanmakta. Serinin dikkat çekici özelliklerinden bir diğeri ise, yüzey dekorasyonunda kullanılan emaye materyalini çeliğe adapte etmesi. Tasarım dünyasına yenilikçi bir formülasyon getiren Young’ın koleksiyonun her bir parçası için ön görülen fiyat ise ortalama 15.000 dolara yakın.