YENİ NORMAL SANAT

  • 283 SHARES

White Cube’un Mason’s Yard’da sergilenen ama ziyaret edilemeyen yeni online Gilbert& George sergisi “New Normal Pictures”, sanatçı ikilinin iki senelik sanat birikimini yansıtıyor.

Yurtdışında bir sergi gezmenin bir süre daha imkansız olduğu düşünülünce, online kürasyonlar ile arayı sıkı tutmak gerekiyor. Bunlardan biri de White Cube’un Mason’s Yard’daki galerisinde sergilense de ziyaret edilemeyen “New Normal Pictures” isimli sergisi. Sanatçı duo Gilbert& George’un son iki senedir üzerinde çalıştıkları kürasyon, 26 eserden oluşuyor.

Her ne kadar başlık pandemiyle ilişkili gibi olsa da, duo’nun kendilerine has realizm anlayışları, bu sefer terk edilmişlik hissi üzerine yoğunlaşıyor. Duygu ve ruh durumlarını harekete geçirmek üzerine kurulu işler, canlı renkler ve bilinen objeler etrafında şekilleniyor. Varolan hiyerarşiden ilhamla kurgulanan tablolarda, günlük hayatımızda önemsemediğimiz detaylara farklı bir gözle bakma gerekliliğine odaklanıyor. Gilbert & George tabii ki her işe kendilerini de entegre etmenin bir formülünü buluyor. Sergi 1 Mayıs’a kadar whitecube.com üzerinden online olarak ziyaret edilebilecek.