REBECCA HORN, BASEL VE METZ ARASINDA

  • 65 SHARES

İnsan vücuduna ve harcadığı enerjiye duyduğu merak, Rebecca Horn’un eserlerine ilham kaynağı oluyor. Farklı zaman dilimlerinde, farklı perspektiflerden irdelediği bu merak konusu, iki farklı şehirde, ortak bir dilde sergileniyor.

Enstalasyonları, yönetmenlik becerisi ve insan vücudu üzerindeki modifikasyonlarıyla bilinen Alman sanatçı Rebecca Horn, 5 Haziran itibarıyla Basel ve Metz arasındaki ortak nokta olacak. Basel’de yer alan Museum Tinguely ve Metz’deki Centre-Pompidou Metz iş birliğiyle ortaya çıkan “Rebecca Horn. Body Fantasies”, iki müzede eş zamanlı olarak gösterilecek paralel bir sergi.

Bu iş birliğinin Basel ayağında, Rebecca Horn’un performatif işleri ve kinetik heykelleri sergileniyor olacak. Bu minvalde Horn’un insan ve makine arasındaki ilişkiyi devinimden yola çıkarak çözümlediğini görebileceksiniz. Şayet buradan sonraki durağınız Metz ise, Centre Pompidou’da Horn’un farklı bakış açılarına sahip oluş hikayesine tanıklık edeceksiniz. Sanatçının odağından çıkmayan insan vücudu ve onun hareketi, iki farklı şehirde, farklı perspektiflerden izlenebiliyor olacak. Sergi, 22 Eylül’e kadar ziyaret edilebilir.