MARTIN CREED’DEN OLUMLAMA TAKTİKLERİ

  • 184 SHARES

Hauser&Wirth’in web sitesinde yeni aktive ettiği online sergi: “Martin Creed: Three Toasts and Some Broccoli”, sanatçının Aberdeenshire’da kurulumu yeni tamamlanan enstalasyonu etrafında şekilleniyor.

İngiliz sanatçı Martin Creed’in 1999 yılından beri serileştirdiği “Everything is going to be alright” isimli neon işlerinin en yenisi  “Work NO.3435”  8 Ağustos’ta Aberdeenshire’da bulunan Braemer Castle’a yerleştirildi. Hauser & Wirth de bu güncellemeden hareketle, web sitesinde sanatçıya ait online bir sergiyi açtı. “Three Toasts and Some Broccoli” isimli serginin satışlarından elde edilecek gelirin %10’u ise World Healt Organization’ın COVID-19 fonuna ayrılacak. 

Sergiyi detaylandırmak gerekirse, Creed’in resim, heykel, video gibi eserlerinden oluşan multidisipliner seçkiden bazılarının online satışı da hauserwirth.com üzerinden mümkün kılınıyor. Tekrar ve ritim gibi başlıklara çalışmalarında her daim önem veren Creed, gündelik ve iş hayatı arasındaki bariyerleri kaldırıyor, neon işlerinde seçtiği cümleler ise pandemi süresince bir mantra olarak tekrar edilmeyi hak ediyor.