LUKE EDWARD HALL’UN PORTFOLYOSU

  • 138 SHARES

Teneues yayınlarından “Greco Disco: The Art and Design of Luke Edward Hall”, sanatçının antik Yunan ilhamlı mimari ve portre referanslarını, İngiliz estetik anlayışı ile nasıl birleştirdiğini 224 sayfada inceliyor.

Luke Edward Hall, mutluluk ve optimizm çıkışlı sanat eserleri ile tanınan yeni nesil İngiliz bir sanatçı. Canlı renk paleti ve seçtiği romantik temalar ile, sanatın illa korkutucu bir karmaşıklığa sahip olması gerekmediğini savunan Hall, 30 yaşına gelmeden birçok uluslararası yayın ve marka ile yaptığı işbirlikleri ile portfolyosunu genişletip, repütasyonunu artırma imkanı buldu.

“Greco Disco: The Art and Design of Luke Edward Hall”’ isimli kitap da, sanatçının işlerinden bir seçkiyi kapsayan ve  dünyasını anlamlandırmayı kolaylaştıran en yeni kaynaklardan. Yazarlığını kendisinin üstlendiği, Teneues yayınlarından yeni çıkan 224 sayfalık kitapta Hall, antik Yunan dönemi ilhamını, doğup büyüdüğü İngiliz estetiği ile nasıl birleştirdiğini, işlerinden örnekler yoluyla görselleştiriyor.