GOVERNORS ISLAND’IN SANAT ENDEKSİ

  • 78 SHARES

Bu sene 12.’si düzenlenen ve 100 sanatçının katılımıyla gerçekleşecek olan 29 Governors Island Art Fair, yeni adıyla Portal: Governors Island, Eylül’e kadar New York’ta ziyaret edilebilir.

2008 yılında The 4heads Collective tarafından organize edilen Governors Island Art Fair, yeni adıyla Portal: Governors Island olarak anılıyor. Bundan yaklaşık 12 sene önce, adanın gördüğü en büyük etkinlik olarak bilinen sanat fuarı, 6 haftalık bir programa 50 farklı sanatçıyı sığdırmıştı. Her geçen yıl bu sayı artmaya devam etti ve Kuzey Amerika başta olmak üzere farklı coğrafyalardan bu fuara katılan sanatçılar, adanın sanat endeksini bir üst seviyeye taşıdı.

Bu yıl 12.’si düzenlenen fuar 29 Eylül’e kadar ziyaret edilebiliyor. 100 sanatçının katılımıyla gerçekleşen etkinlik, her katılımcının kendisine ait ücretsiz bir alan tahsis ediyor ve bu alanı kendi perspektiflerinden değerlendirerek bir enstalasyonla ya da solo sergisiyle doldurması bekleniyor. Eylül ayının sonuna kadar yolunuz New York’a düşecek olursa, üzerinize düşen görev Manhattan’dan vapura binmek ve Governors Island’a doğru yol almak.