EL-ULA’NIN ANSİKLOPEDİK VERSİYONU

  • 143 SHARES

Assouline yayınlarından çıkan XXL boyutlara sahip AlUla, çıkılacak bir seyahate ya da satın alınacak bir sanat eserine eşdeğer.

Suudi Arabistan’ın Medine Bölgesi’nde bulunan El-Ula, şehirde bulunan 2.000 yıllık arkeolojik kalıntılarla çöl ortasındaki bir vahayı andırıyor. İnsanlık tarihinin en erken yerleşim yerlerinden biri olduğu bilinen bölgenin izleri Paleolitik çağa kadar uzanıyor. Kültürel ve turistik anlamda oldukça verimli bir deneyim sunan El-Ula’ya gitmek şu an için imkansız görünse de, Assouline yayınlarından çıkan XXL boyutundaki AlUla adlı kitap, sizi kavurucu sıcaklıktaki topraklara ışınlamak için hazır.

Robert Polidori’nin çektiği fotoğraflardan derlenen 168 sayfalık kitap, 76 santimetre genişliğinde ve 101 santimetre uzunluğunda. Yani anlayacağınız bu kitap, evinizde başlı başına bir objet d’art görevi görebilecek nitelikte. Kitap, özel olarak tasarlanan, ahşap bir tasarımla ayakta durabilecek şekilde sunuluyor. 12,000 dolarlık fiyat etiketi ise, bu kitabın koleksiyonerlerin dikkatini çekeceğine işaret ediyor.