CHILD: A CELEBRATION DEKLANŞÖRÜ

  • 94 SHARES

Santa Monica’nin öncü sanat galerilerinden biri olan Peter Fetterman, Child: A Celebration sergisi ile çocuk olmanın zamansızlığına değiniyor. Birçok fotoğraf sanatçısının karelerini barındıran sergiyi 8 Haziran’ a ziyaret edebilirsiniz.

Otuz yıldan fazla bir süredir fotoğrafçılıkla bir fiil ilgilenen Peter Fetterman, kendi adını taşıdığı galerisinde özellikle bu alandaki sergilere yer vermesiyle biliniyor. Santa Monica menşeli Peter Fetterman Galeri, hümanist fotoğrafçılık algısı ile 20.yüzyılın en geniş koleksiyonlarından birine sahip. Hayatın her kesimine değinen fotoğraf karelerinin bir arada olduğu galeri son olarak Child: A Celebration sergisi ile karşımıza çıkıyor.

¨Bugünün çocuklarını fotoğraflamak, yarının yetişkinlerine dair imgeler barındırıyor. ¨ mottosu ile yola çıkan sergi, on birden fazla sanatçının çekmiş olduğu çocuk fotoğrafları ile dolu. Child: A Celebration ile, fotoğrafçılar zaman içerisinde yaşadıkları deneyimlerini ve sabitledikleri anlarını yoruma açmalarının yanı sıra çocukluğun ne kadar zamansız bir kavram olduğuna da değiniyorlar. Henry William Fox Talbot’un küçük kızı Ela’nın portresi ve Sebastião Salgado’nun çocuklarını Mentawai Adası’nda çektiği fotoğraflar sergide dikkat çeken işlerden bazıları. Bununla beraber, Henry Carties-Bresson, Sharbat Gula ve Lola Álvarez Bravo gibi fotoğraf sanatçılarının fotoğraflarıyla yer aldığı serginin kapıları 8 Haziran’a kadar açık.

2525 Michigan Ave. Santa Monica, CA 90404