CATE BLANCHETT’İN FARKLI MİZAÇLARI

  • 196 SHARES

Sanal ve artırılmış gerçeklik üzerine sanat prodüksiyonları yapan Accute Art’ta izlemeniz gereken en son iş, başrolünde Cate Blanchett’in olduğu “The Four Temperaments AR”.

Berlin Art Week kapsamında Acute Art üzerinden yeni video işi “The Four Temperaments AR”ı tanıtan sanatçı Marco Brambilla, başrolü Cate Blanchett’e veriyor. İyimser, fevri, melankolik ve soğuk olmak üzere dört ayrı ruh halini kapsayan video, Blanchett’in sadece filmlerde değil bir sanat disiplininde de tek başına ekranı ne kadar doldurabildiğinin kanıtı.

“Seni seviyorum.” cümlesinin dört farklı ruh halinde söylendiğinde ne anlamlara gelebildiğini inceleyen Brambilla, samimiyet, mesafe, nezaket ve gaddarlık gibi temalara odaklanıyor. Cümlenin tekrarı ile ne kadar jenerikleşebileceğinin altını çizmeye çalışan Brambilla, Acute Art aplikasyonu sayesinde izleyicileri de işin bir parçası haline getirmeyi amaçlıyor. Berlin’de olanlarını Art Week kapsamında Fuchs Gallery’de izleyebileceği “The Four Temperaments AR”, online olarak Acute Art aplikasyonundan da deneyimlenebilmekte.