BOTANİK İLLÜSTRASYON BİRLEŞİMİ

  • 17 SHARES

Fransız illüstratör Jean Jullien’in çizimleri 8 Ağustos – 27 Eylül tarihleri arasında Le Jardin des Plantes’da üç boyutlu hale geliyor.

Paris’in ardından rotasını Londra’ya çeviren Jean Jullien ismini The New York Times ya da The Guardian gibi yayınlardan hatırlıyor olabilirsiniz. Çizimlerini sadece dergi ve kitap kapağı gibi basımlarla sınırlamayan sanatçı aynı zamanda Nike ve Champion için kaleme aldığı serileriyle de karakterlerine farklı nosyonlar ekliyor. Bir süredir çizgilerine iki boyut üzerinden devam eden Jullien son olarak portföyüne Nantes’deki Le Jardin des Plantes için hazırladığı üç boyutlu eserlerini dahil ediyor.

Renkli blok figürlerin şekil almasıyla oluşan ve siyah kontur ile belirgin hale getirilen büyük ölçekteki dört farklı eser çevre ile bir bütünlük sağlıyor. Karşılaşabileceğiniz kareler arasında üç karakterin bir ağaç gövdesine sarılışı ve tırmık şeklinde bir ele sahip yeşil figürün bahçeyi tırpanlayışı gibi enstalasyonlar yer alıyor. Seçkinin geri kalan eserlerini www.jeanjullien.com üzerinden inceleyebilirsiniz.