BİR YAŞAM TARZI OLARAK SLIM AARONS

  • 457 SHARES

Fine Art America, Slim Aarons’ın fotoğraflarını yeniden derleyerek fotoğraf sanatının jet-set kadrajlarını bir araya getiriyor.

Kariyerine savaş fotoğrafları çekerek başlayan Slim Aarons, Kaliforniya’ya taşınması ile birlikte temasını ‘’çekici yerlerde çekici şeyler yapan çekici insanları fotoğraflamak’’ üzerine kurguluyor. Dile getirdiği bu referansa sıkça kareleri ile atıfta bulunan sanatçı tabiri caizse bölgenin crème de la crème kitlesinin yaşam tarzlarına eser niteliği ekliyor. Sanatçının çalışmalarındaki yansıtıcı etkileri ise yeni bir seçkinin ana bileşenlerini oluşturuyor.

Fine Art America, Slim Aarons’ın 923 fotoğrafını yedi farklı renk seçeneğindeki çerçeveleriyle The Complete Slim Aarons Collection ile bir araya getiriyor. 1970’te mimar Richard Neutra tarafından tasarlanan Palm Springs’teki çöl evinde Edgar Kaufmann’ın eşi ve arkadaşlarını belgelediği Poolside Glamour, 60’lı yıllardaki Sea Drive ve Penthouse Pool gibi bilinen eserlerinin yer verildiği seçki aynı zamanda kanvas, metal, akrilik, ahşap ve poster gibi farklı türlerdeki basımlarıyla geniş bir alternatif listesi sunuyor. Aarons’ın karelerini dekorasyon bağlantılarında kullanabilme düşüncesindeyseniz, serinin geri kalanını www.fineartamerica.com adresini ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.