BİBLİYOFİLLERE SANAT YÜKLEMESİ

  • 86 SHARES

“Kitap en güzel hediyedir.” Söylemine katılanlar için, sanat ile kesişim kümesine sahip Taschen yayınlarından “Christo and Jean-Claude”un güncellenen versiyonunu bilgi ve yılbaşı öncesinde alışveriş dağarcığınıza ekleyebilirsiniz.

Güncellenen edisyonu ile Taschen yayınlarından satışa çıkan “Christo and Jean-Claude” isimli kitap, ortak paydası sadece sanat ile sınırlanmayan bu çifte dair ne bir biyografi, ne bir analiz ne de bir katalog. Christo’nun kendi tasarladığı ve bugün XXL şeklinde güncellenen kitap, ikiliye ait bir külliyat olmasının yanı sıra kişisel anılara, aile fotoğraflarına, erken dönem çizimlere ve gelecek projelere adanmış kapsamlı bir içerikten oluşuyor. 

Çiftin son 10 yılda gerçekleştirdiği ve yapım aşamasında olan projelerden bir seçkiye dair yüzlerce fotoğraf ve çizimi içinde barındıran kitapta tüm fotoğraflar Wolfgang Volz’e ait. Mimari eleştirmen Paul Goldberger’in açılış yazısı ile başlayan kapsamlı içerik, Jean Claude’un ölümünden önce yazar ile gerçekleştirdiği son röportajını da sayfalarına taşıyor. 616 sayfalık bu dev kitap, sanatsever yakınlar için ideal bir coffee table book hediyesi.