BATTANİYE KÜRASYONU

  • 313 SHARES

1924 yılında kurulduğunda satışa sunduğu ilk ürünlerden biri battaniye olan Loro Piana, bu mirası sanatçı Marie Watt’ın New York’taki yeni butiğine özel ürettiği işleri ile canlandırıyor.

Mimar Vincent Van Duysen’ın tasarladığı Loro Piana’nın New York Meatpacking District’teki yeni butiğini ziyaret etmek için sebeplerden biri de vitrininde bu ayın sonuna kadar sergilenecek olan “Companion Species: Acknowledgment, Blanket Stories and Generations” isimli Marie Watt’a ait mikro ölçekli sergi. Markanın 1924’te kurulduğunda ilk ürettiği ürünlerden biri olma özelliği taşıyan battaniyeye bir övgü niteliğindeki seçki, Watt’ın uzun zamandır işlerinde kullandığı ürünün farklı özelliklerine odaklanıyor.

Üç ayrı temanın farklı battaniye enstalasyonları ile yansıtıldığı kürasyonda Watt, battaniyenin insan ömründekini yerini farklı materyaller ve kişisel hikayeler aracılığıyla işlerken, markanın tarihçesinden battaniyeleri kullanmayı da ihmal etmiyor. Çeşitli renk ve desenlere sahip tasarımların üst üste dizilerek yarattığı etki, bu aralar evlerimizde bir bütün haline geldiğimiz battaniyelere farklı bir gözle bakmaya olanak sağlıyor.