AYNI KAREDEN BAKABİLMEK

  • 125 SHARES

İngiliz fotoğraf sanatçılarının karelerine yer veren Photographs for the Trussell Trust online seçkisi için son gösterim tarihi 6 Mayıs.

Belki de şu sıralar her bir haberin içeriğinde yer alan salgın temasını duymaktan ya da görmekten sıkılmış olabilirsiniz. Zira kendimizi her ne kadar bu konu dışında tutmaya çalışsak da merak duygumuza yenik düşüyoruz ve kendimizi gelişen olay ve durumlardan soyutlayamıyoruz. Takip edilen başlıklar arasında ülkelerin vaka sayıları, normalleşme süreçleri derken aynı zamanda yardımlaşma duygusunun evrensel diline de tanıklık ediyoruz. Markaların seri üretimlerine hijyen ürünlerini eklemesi ya da bireysel olarak yapılan yardımlar pandemiyi en kısa zamanda atlatabilmemiz için bir zemin oluşturuyor.

Bir başka yardım kampanyası ise pandemi için geç tedbirler aldığı düşünülen İngiltere tarafından geliyor. 14 milyondan fazla insanın yoksulluk sınırı altında yaşadığı ülkede, besinlere ulaşamayan insanlara The Trussell Trust yardım kurulu destek veriyor. Bir nevi gıda bankası olarak tanımlanan kurum, pandemi krizinden dolayı bir şekilde besin ihtiyacını karşılayamayan insanlara bir dizi fotoğraf seçkisi ile destek veriyor. 6 Mayıs tarihine kadar www.photographsforthetrusselltrust.org adresi üzerinden satışta olan ve aralarında Mark Borthwick, Jeremy Deller gibi İngiliz sanatçıların fotoğraf karelerine yer veren seçkide, her bir eser sabit olarak 100 pound fiyat etiketine sahip.