2017 Sanat Dünyasına GİRİŞ: London Art Fair

  • 162 SHARES

Sanatla randevu: 20. yüzyıldan günümüze çağdaş – klasik sanat ve fotoğrafçılığın modern formları 29. edisyonuyla London Art Fair’de.

London Art Fair 29. edisyonu 18-22 Ocak tarihleri arasında gerçekleşiyor. Her sene sanat dünyasını şekillendirmek ve koleksiyonerlere destek olmak dışında, 20. yüzyıldan günümüze gelen çağdaş eserler eşliğinde modern İngiliz ve dünya sanatını aktarmaya devam ediyor. Ana fuara ek olarak, genç galeri, yeni eserler ve çağdaş fotoğrafçılığa da odaklanan iki küratörlü bölüm fuara dahil oluyor; Art Projects ve Photo50.

earthadnair2_110_23_5ct_3
Simon Allen, From Earth and Air II, 2016

Küratörlüğü Miguel Amado tarafından üstlenilen Art Projects ‘Dialogues’ bölümünde beş farklı iş birliğinin sonucu olarak doğan çalışmalar serisi, farklı formlara odaklanarak sanatın uluslararası boyutta nelere hizmet ettiğini sergiliyor. Photo50: Gravitas ise Christiane Monarchi küratörlüğünde gerçekleşiyor ve lens odaklı çalışan fotoğrafçıların eserlerine yer veriyor. 129 galerinin yer aldığı fuarda, bir müze işbirliği olan ‘The Lightbox’ın 10 senesi de ‘Ten Years: A Century of Art’ bölümü eşliğinde kutlanıyor.
18 farklı ülkeden sanatçı ve çalışmaların dahil olduğu fuarda, Modern İngiliz sanatının en çağdaş örneklerini sunan Christopher Kingzett Fine Art, Katharine House Gallery, Beaux Arts London ve Peter Harrington Gallery ise özellikle görülmesi gereken galeriler arasında yer alıyor.

Kapak görseli kredi: Helen Simmonds, Flower Bowl, 2016, Beaux Arts Bath