20. YÜZYIL HATIRASI

  • 25 SHARES

Christie’s’in merakla beklenen 20. yüzyıl haftası 11-16 Kasım tarihleri arasında New York’taki Rockefeller Plaza’da gerçekleşiyor. Adından mütevellit, döneme damgasını vuran eserleri tek bir çatı altında görmeye hazır olun.

Eğer zamanda yolculuk mümkün olsaydı, ya da bu teknoloji keşfedildiyse ve bizim bundan haberimiz olsaydı, 20. yüzyıla doğru yapacağımız yolculuğun belli başlı sebepleri olabilirdi. Geçen zaman içerisinde kilit rol oynayan kırılma noktalarına düzenlenecek ufak bir ziyaret, bu sebeplerin başında yer alıyor. Şayet siz de bizim baktığımız yerden bakmak isterseniz, Christie’s bunu kendi alanında mümkün kılacak bır müzayede ile karşınızda.

11 Kasım’da başlayan ve 20. yüzyılın kült eserlerini alıcıyla buluşturacak olan 20th Century Week, New York’ta kapılarını araladı. Toplamda 7 gün sürecek müzayede furyası, Christie’s bünyesindeki ‘Post-War & Contemporary’ ve ‘Impressionist & Modern Art’ departmanlarının katkısıyla şekilleniyor. Özel koleksiyonlardan eserlerin de seçkide yer aldığı açık artırma, Van Gogh, Monet, Picasso, Henry Moore ve Davic Hockney gibi isimlerin eserlerine ev sahipliği yapacak. Bu tarihlerde New York’ta olmak planlarınız dahilinde değilse, bu kritik satışın yapıldığı salona Christie’s’in web sitesi sayesinde dahil olabileceğinizi hatırlatalım.