RIMOWA’NIZI GÜNCELLEYİN

  • 77 SHARES

LVMH’in yeni oyun alanlarından biri olan Rimowa, Alexandre Arnault’un atağa geçmesiyle birlikte, yenilenme yolunda önemli adımlar atıyor. Bu adımların en yenisi ise Rimowa Unique.

LVMH Grubu’nun başkanı Bernard Arnault’un oğlu Alexandre Arnault, Alman menşeli Rimowa’nın CEO’su olarak görev almaya başladığı günden beri, Rimowa’nın moda ve tasarım sektöründe yarattığı algı evrim geçiriyor. Sıradan bir bavul markası olmaktan öte, trendleri takip eden güçlü bir aksesuar olarak konumlandırılmaya başlayan Rimowa tasarımları, giderek dikkat çekici bir hal alıyorlar.

LHMH, markanın yüzde 80’ini satın aldıktan sonra geçilen bu atak, farklı iş birliklerine (geçtiğimiz haftalarda Alex Israel ve Rimowa iş birliğinden söz etmiştik), yeni modellere (Dior ile girdiği iş birliği sonucu Rimowa minik el çantalarını lanse etmişti) ve yeni hizmetlere işaret ediyor. Arnault’un geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamaya göre, artık Rimowa’nızı modifiye edebiliyorsunuz. Üstelik bunu gezdiğiniz şehirlerden topladığınız sticker’larla değil, bizzat markanın kendisiyle yapıyorsunuz.

Her ne kadar bavulları kişiselleştirmek oldukça aşina olduğumuz bir durum olsa da, konu Rimowa’nın 120 yılı aşkın mirası olunca, bavulunuzu güncellemek istediğinizde karşınıza çıkan seçenekler de bir hayli fazla oluyor. Alüminyum yerine deri seçeneğini de sunan marka, Rimowa Unique adındaki bu proje ile bavulun taşıma sapından tekerlek rengine kadar oyun alanını genişletiyor.