REVERSO’YA DAİR BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

  • 183 SHARES

Assouline yayınlarından yeni çıkan Reverso, Jaeger-LeCoultre ile özdeşleşmiş modele dair bugüne kadar yayınlanmış en kapsamlı içerik olma niteliği taşıyor.

Jaeger-LeCoultre, 1931 yılında tanıttığı ve o günden bugüne stabil bir değer olarak yerini koruyan Reverso’nun hikayesini Assouline yayınlarından çıkan ve editör Nicholas Foulkes’ın yazarlığını üstlendiği bir kitapta bir araya getiriyor. 30’larda Art Deco döneminin yükselişinde tasarlanması sebebi ile bu akımdan belirgin referanslar taşıyan Reverso’nun hikayesi kitapta kronolojik bir perspektifte inceleniyor.

2021 yılında bile hala manüfaktürün ismi geçtiğinde ilk akla gelen model olma özelliği taşıyan Reverso’nun, 1931’den bu yana 50 farklı kalibre ve yüzlerce farklı kadran değişimine yer veren içerik, bu güncellemelerin hikayesini sosyokültürel bir çerçevede ele alıyor. Bugüne kadar saat modeline adanmış en kapsamlı kitap olma özelliği taşıyan Reverso, yüksek saatçilik kültürüne sadece bileklerinde değil kütüphanelerinde de yer vermek isteyenlere hitap ediyor.