RETROGAMING YENİDEN

  • 55 SHARES

Pop Art’tan ilham alan canlı grafiklerle Neo Legend X Smiley X André’nin geçmişe dönüşü.

Neo Legend’in ‘Kiss Kiss Bang Bang’ oyun sistemi, mini bir nostalji bombası gibi. 80’li ve 90’lı yılların atari oyunlarının altın çağı örnek alınarak modellenen bu oyun, Brezilyalı sanatçı Butcher Billy’nin imzasını taşıyan, Pop Art’tan ilham alan canlı grafiklerle dekore edilmiş. İki Japon joystick’i ve arkadan aydınlatmalı düğmeleri var, böylece oyunu tek başınıza veya bir arkadaşınızla oynayabiliyorsunuz.

Neo Legend 2007 yılında üç meraklı tarafından kuruluyor, ilk etapta koleksiyoncu pazarına yönelik atari makinelerini yeniliyorlar ve bu benzersiz deneyimle zenginleşen şirketleri, 2013 yılından bu yana yeni nesil ürünler geliştiriyor. O zamandan beri hızla gelişen Neo Legend, yenilik yapmayı ve ‘retrogaming’in ötesinde, video oyun tarihine tanıklık eden ve bir platform görevi gören bir makineye yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. “Arcade’e ait olan her şeyi Arcade’e geri koymak bizim tutkumuz” diyor kendini adamış bu ekip. Dönemin kurallarına saygıda kusur etmeden makinelerini güncel ve en iyi teknolojiyle üretiyorlar, Fransa’daki atölyelerinde tasarlayıp, ürünlerin montajını da kendileri yapıyorlar.

Daha önce Saint Laurent için de bir oyun konsolu ortaya çıkaran Neo Legend yine bu sene, Neo Legend X Smiley X André adıyla, pop kültürün en bilinen sembolü gülen suratı uyarlamıştı.