SERİN ISINMA

  • 59 SHARES

İnce yorganlardan pikelere geçmenin zamanı geldi de geçiyor. AP.C markasının tasarlamaya doyamadığı vintage esintili pikelerin 14. sezonunda yine yeniden koleksiyonu evlerimizde görmek istiyoruz.

Vintage mağazalarda görmeye alışık olduğumuz patchwork pikeleri yazlık evlerle özdeşleştirmek, sezona ait bir dekoratif unsur olarak incelenmeyi gerektiriyor. Bu esnada A.P.C’nin 2018’de 14. kez yataklarımızın üstünü süslemek üzere tasarladığı pike ve yastık koleksiyonundan görseller aklımızı çeliyor. Artık sadece bit pazarlarında mağazalarda değil; Paris’in en hip alışveriş sokaklarından da edinebileceğiniz bu geleneksel tasarımlar A.P.C özelinde güncelliğini geometrik baskılarla koruyor.

Eve sıcaklık katan bu el yapımı pikelerin ardında ise markanın kurucusu Jean Touitou ve tasarımcı Jessica Ogden var. “Pikeler doğaları itibariyle bana geçmişi hatırlatıyor.” diyen Touitou, 14. sezonda zikzak ve geometrik şekillerden aldığı ilhamı Jessica Ogden ile paylaşınca sonuç üstte görmüş olduğunuz tasarımlara evriliyor. 370-955 dolar fiyat aralığındaki farklı ebattaki tasarımları tamamlayan yastıklar da koleksiyonda mevcut. Sürdürülebilirlik adına, A.P.C hazır giyimden kalan kumaşları kullanan ve pikelerde patchwork etkisi yaratan Ogden: “Çömlekçilik antikitede ne kadar önem taşıyorsa, pikeler de güncel tarihte o denli itibar sahibi.” sözleriyle, markanın vizyonunu ev ürünlerine de yansıtmanın özel yolunu buluyor. Alman-Amerikan sanatçı Josef Albers’in işlerinden referanslarla tamamlanan tasarımlar, Ogden’in formu rengin önüne koymasıyla özgünleşiyor. Tasarımları evine davet etmek isteyenler için, markanın internet sitesini ziyaret etmelerini öneriyoruz.