VOLVO’NUN ELEKTRİK AKIMI

  • 87 SHARES

2019’a doğru emin adımlarla ilerlerken otomotiv sektörünün yeni yıl kararı, şüphesiz ki elektrikli modelleri maksimum miktara ulaştırmak oldu. Hal böyle olunca, 2019 itibarıyla elektrik akımına kapılacak bir diğer marka Volvo, S90 ile karşınızda.

Doğal olmak için değişikliğe gitmenin gerektiğini ifade eden Volvo, bu minvalde S90’ı şekillendiriyor, tasarımda doğal malzemeleri tercih ediyor ve haliyle bu doğallığı en üst seviyeye taşıyacak olan elektrikli motorları araca yerleştiriyor. S90’ın alametifarikası, güçlü motorunda gizli. T8 Twin Engine, üç farklı moduyla Volvo’nun farklı ortamlara adaptasyonunu işaret ediyor. ‘Hybrid’ modu ile günlük kullanımda verimli bir sürüş sağlarken, ‘Pure Electric’ modunda sessiz bir yolculuğa çıkacaksınız, ancak bu yolculukta hiç yakıt tüketmeyecek ve hiç egzoz gazı üretmeyeceksiniz. ‘Power’ modunda ise benzinli ve elektrikli motorun gücünü birleştirerek, şehir hayatının hızına fazlasıyla adapte olacak bir sürüş keyfi yaşayacaksınız.

Dış tasarımı ve teknik özellikleri bir kenara, iç dekorasyonuyla da etkileyici bir deneyim vadeden S90, direksiyona geçtiğiniz anda CleanZone özelliği sayesinde temizlenmiş ve oldukça taze bir atmosferle sizi karşılayacak.