SÜREKLİ PERFORMANS

  • 111 SHARES

Otomobillerdeki teknik geliştirmeler bir yana tasarımların kendilerine has bir dili olduğunu, sportif görünümün gündelik kullanımında kabul ediyoruz.

Hatırlayacağınız üzere Maserati geçtiğimiz sene Grecale modelinin iki farklı versiyonunu tanıtmıştı. 2022 üzerine eklenebilecek tasarım ve teknik özelliklerini ekleyen İtalyan marka şimdilerde Grecale Modena SUV’u takdim ediyor. Öyle ki sportif olduğu kadar zarif de olabilme durumunu optimize eden Grecale, en basit hali ile “Her Gün Olağanüstü” konseptini özetliyor.

Sportif tarz baz alınarak tasarlanan 330 beygir gücündeki Modena gücünü, dört silindirli hafif hibrit motorundan alıyor. Bir diğer deyişle, 300 veya 330 beygir gücü hafif hibrit tahrik sistemine, 530hp V6 Nettuno motor eşlik ediyor. Ayrıca COMFORT’tan GT’te, SPORT’tan OFF-ROAD’a sürüş seçenekleri ek olarak performans odaklı spor tutkunları için daha uygun sayılabilecek Trofeo seçeneği maksimum performans almak isteyenlerin tercihi. Paneller ve koltuklarda tekrarlanan işlemeli ve dikişli grafik motiflerle iç tasarımı Luigi Nervi’nin mimarisinden ilham alıyor. Ayrıca Grecale’nin fütürist iç tasarımında 12,3” TFT Grubu, dijital vites değiştiriciyle bölünen 12,3” ve 8,8” boyutlarında iki merkezi açılı ekran ve bir adet opsiyonel baş üstü ekran bulunuyor.