SADE HIZ

  • 75 SHARES

Porsche’nin 911 GT3 Touring modelinin yeni edisyonunda, performans bazlı değişikliklerden çok tasarım dilindeki minimalizm ve netlik dikkat çekiyor.

Bir önceki jenerasyona kıyasla yenilenen motor kuvvetleri ile otomobillerin sürat denklemlerine eklenen majör ya da minör detaylar tasarım segmentine etki ediyor. Öte yandan hem performans hem de tasarımı tek bir noktada birleştirmeye çalışırsak, hız konusunda önde olan modellerin tasarımlarının çok daha grafik olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Porsche, bizleri biraz şaşırtarak alternatif bir tasarımla 2021 yılını bitirmeyi hedefliyor. 911 GT3’ün yedinci edisyonu için Touring seçeneği sunan marka tasarımda disiplin olarak minimalizmi baz alıyor.

Modelin 502 beygirgüç üreten ve 469 Nm tork değerine sahip motoru 4.0 litrelik hacme sahip. Bir diğer taraftan 6 silindirli motoru ile Porsche 911 GT3 Touring, 0-100 km/sa hızına 3,2 saniyede ulaşıyor. Modelin maksimum hızı ise 317 km/sa. Kıyaslama yapacak olursak, performans özelliklerinin çoğu aynı kalırken, dış ve iç kısımda “GT3 touring” logolu arka kapak ızgarası, yan camlarda gümüş kaplama şeritler ve egzoz borular gibi güncellemelerden bahsedebiliriz. Son olarak edisyonda otomatik olarak uzayan arka spoiler olduğunu da belirtelim.