REKABET DEBRİYAJI

  • 340 SHARES

Lucid Motors, yeni modeli Lucid Air ile sürdürülebilir malzemeleri tasarımına eklerken elektrikli otomobil kategorisine enerji aktarımında bulunuyor.

Her ne kadar birçok otomobil markası elektrikli segmente adapte olmaya başlasa da, söz konusu elektrik ve dört teker olunca akıllara direkt olarak Tesla’nın gelmesi oldukça doğal. Zira Tesla’nın her daim gündemde olması modellerindeki teknik ve tasarım noktalarının yanı sıra Elon Musk’ın nevi şahsına münhasır karakterinden kaynaklanıyor olabilir. Öte yandan, elektrikli otomobil segmentinde günden güne artan rekabet beraberinde çeşitli markaların farklılık yaratma yarışlarına dönüşmüş vaziyette. Bu noktada, Lucid Motors’un yeni tanıttığı Lucid Air modeline bir göz atmak gerekiyor.

Fütüristik tasarım çizgilerini geniş bir cam tavan ile tamamlayan Lucid Air’in ön panelinde 34 inçlik bir ekran bulunuyor. İç tasarımında tercih edilen yalın ve düzenli görüntüsü bir yana vegan deri, dönüştürülmüş iplik ve alpaka yünü döşemeleriyle de sürdürülebilir malzeme kullanımına değiniyor. 0-60 km hıza 2.5 saniyede ulaşan motor gücüne sahip Lucid Air’in ön siparişleri alınmaya başlandı fakat modeli ancak 2021’in başlarında yollarda görmeye başlayacağız.